alirezaabbasi آوریل 9, 2020

5 عاملی که باعث خرابی دستگاه کپی شما میشود

 

 

قرار دادن نوشیدنی و مواد غذایی بر روی دستگاه

یکی از بدترین خرابی ها مربوط به ریختن نوشیدنی بر روی دستگاه کپی و قهوه بزرگترین مجرم است.اما آب یا نوشابه و خرده مواد غذایی ممکن است باعث گیر کاغذ یا کاهش سرعت روند کپی شود.پس بهتر است غذا و نوشیدنی های خود را دور از دستگاه نگهداری کنید.

 باز نگه داشتن در های دستگاه کپی به صورت طولانی

جاهای خالی در دستگاه کپی وجود دارد که برایشان در تعبیه شده . این کار باعث افزایش عمر درام و هیتر دستگاه میباشد. سعی کنید در ها را برای مدت طولانی باز نگذارید زیرا باعث نور دیدن درام میشود و از عمرش میکاهد. بعد از استفاده از اسکن اگر دارای ADF  میباشد یا در عادی دارد انرا بعد از استفاده پایین بیاورید این کار باعث میشود شیشه اسکن شما خط نیوفتد.

 تعویض تونر و کاغذ

ما دریافتیم که زمانی شما یک پروژه دارید اینکار به جایگذینی کاغذ و تونر نیاز دارد.همیشه در این پروژه ها کاغذ و تونر به اندازه داشته باشید.نگذارید دستگاه در حالت تونر خالی کار کند زیرا باعث خرابی دستگاه میشود.نکته بعدی اینکه کاست های کاغذ را به ارامی باز و بسته کنید و لطفا با دست انجام شود.در برخی جاها مشاهده کردیم که با پای خود کاست های پایین را جا میزنند که این کار باعث شکستگی کاست میشود.

 گیر کاغذ در سند کش اتوماتیک  ADF

در این خصوص حتما باید کامل به سند های خود دقت کنید حتی عجله داشته باشید. با انگشت خود روی کاغذ ها را چک کنید هیچ فلزی یا کاغذی یا مقوا و مخصوصا منگنه به سند ها نچسبیده باشند.اگر دقت نکنید باعث خرابی سند کش اتوماتیک ADF  میشود و به تکنسین باید زنگ بزنید.

 

 گذاشتن و برداشتن کاغذ

گذاشتن کاغذ اشتباه و کاغذ بی کیفیت باعث گیر کاغذ در دستگاه میشود.اگر کاغذ در دستگاه گیر کرد لطفا با آرامی آن را بکشید بیرون به نحوی که کاغذ پاره نشود و در دستگاه باقی نماند.هرگز برای بیرون کشیدن کاغذ به دستگاه با ابزار ضربه نزنید و اگر در قسمتی از دستگاه کاغذی گیر کرد که مقابل ان کابلی یا قطعه ای است دستگاه را خاموش کنید و بعد برای بیرون کشیدن کاغذ اقدام کنید.

گذاشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.