alirezaabbasi آوریل 13, 2020

شاید برایتان نا امید کننده باشد ولی حالا دستگاه شما دیگر کار نمیکند و کارتان را مختل کرده است. نارضایتی از عدم توانایی انجام کار چاپی شما به اندازه کافی قابل ملاحظه است.

 

در اینجا برخی از رایج ترین مشکلات دستگاه کپی و راه حل های ساده ای برای حل آنها وجود دارد که به شما می گوییم:

 

1 . گیر کاغذ

این مشکل رایجترین مشکل در بین دستگاه کپی ها می باشد. این اتفاق می تواند رخ دهد زیرا شما از کاغذ اندازه نادرست استفاده می کنید یا آن را اشتباه بارگذاری کرده اید.

 

این اتفاق وقتی رخ می دهد که شما ار کاغذ نادرست استفاده کنید و یا آن را اشتباه بارگذاری کنید در جای دیگر.

این اتفاق را میتوان به راحتی حل کرد، فقط کافی است کاغذ را از داخل دستگاه بیرون بکشید و دستور قبلی خود را پاک کنید و دوباره کاغذ را در جای صحیح بارگذاری کنید.دلیل دیگر آن این هست که روی تایر های کاست ها گرد و غبار نشتسه و باید پاک شود.

 

2 . کارتریج و مسائل مربوط به تونر

این امر میتواند برای تونر کم ، خالی و یا تونر ناقص

 

رفع این مشکل خیلی ساده است. شما باید تونر را جایگذین کنید.میزان استفاده شما از پرینتر تعیین میکند که چه وقت هایی نیاز به جایگذین تونر و قطعات میباشد. ممکن است دلیلش این باشد که شما از یک تونر ناسازگار استفاده میکنید. فروشگاه شما میتواند کمک کند که کدام نوع تونر سازگار با دستگاه خود را تهیه کنید.

 

3 . خطوط اضافی بر روی کاغذ

خطوط اضافی بر روی کاغذ چاپ شما را خراب میکند.

 

اگر این اتفاق رخ داد مواد خارجی بر روی شیشه اسکن خود را تمیز کنید. اگر مشکل حل نشد به تکنسین خود تماس بگیر تا قسمت های دیگر دستگاه کپی شما را بررسی کند.

 

4 . تغییر رنگ پرینت ها

اگر نسخه های شما خیلی روشن و یا خیلی تاریک هستند، بدان معناست که کنترل تونر شما بر روی دستگاه کپی شما ناسازگار است، در این صورت همه چیزهایی که باید انجام دهید تنظیم مجدد آنها است.

 

5 . نقاط در صفحات وجود دارد

اگر نقطه های اضافی در میان کپی های خود مشاهده میکنید ، اختمالا به علت خرابی در آینه کپی است. این به سادگی پاک کردن شیشه کپی و آینه است.

گذاشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.